Šah klub Banja Luka

Kadetski turnir u Tesliću

Crnadak, Bundalo i Gazić (s lijeva na desno)

U nedjelju, 15. januara, u sportskom centru “Radolinka” u Tesliću, odigran je kadetski šahovski turnir. Organizator manifestacije bio je OŠK “Mat” iz Teslića, a nastupilo je 36 dječaka i djevojčica koji su se nadmetali u dvije uzrasne grupe: do 10 godina (21 takmičar), i od 10 do 14 godina (15 takmičara). U starijoj grupi nastupila su dva kadeta našeg kluba. Strahinja Bundalo je sa 4 osvojena poena turnir završio na diobi šestog mjesta, a Đorđe Crnadak sa 3 osvojena poena bio je na diobi devetog mjesta.

Dio ekspedicije našeg kluba bio je i mladi Petar Gazić koji je u mlađoj grupi osvojio prvo mjesto sa 6 osvojenih poena!

Igralo se sedam kola po švajcarskom sistemu, a tempo je bio 15 minuta po igraču. Učestvovala su djeca iz Teslića, Sarajeva, Banjaluke, Doboja, Doboj Istoka, Tuzle, Prnjavora i Gračanice.